Ayvalık Ulaşım

69 / 100 SEO Score

Ayvalık nerede? 

Ayvalık Balıkesir’in bir ilçesi. Türkiye’nin en zengin sivil mimari eserine sahip Ayvalık, ülkemizin batısında, Ege Bölgesi’nin kuzeyinde, Edremit Körfezi’nin güney ucunda yer alıyor. Balıkesir merkeze 140 km uzaklıkta, Ege Denizi kıyısında yer alıyor.

ayvalik-cunda-nerede-ulasim-552x400 Ayvalık Ulaşım

Ayvalık’a nasıl gidilir 

Ayvalık Ulaşım Uçak: Balıkesir’in batısındaki Edremit’te yer alan Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı, Ayvalik a 48km uzaklıkta, Burhaniye – Edremit Arasında..  Ayvalık, Altınoluk, Akçay, Küçükkuyu, Ören, Dikili gibi tatil merkezlerine yakınlığı nedeniyle uçmanız gereken yer. Haftanın 7 günü İstanbul-Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ve Ankara Esenboğa Havalimanından direkt uçuş var.

Ayvalık ulaşım Otobüs: Ayvalık’ın doğusunda bulunan Ayvalık otogarını kullanarak Ayvalık’a otobüs ile gidebilirsiniz. Özellikle İzmir, Çanakkale gibi şehirlerden erişim çok kolay.

Ayvalık ulaşım – Araç : İstanbul’dan 515 km, Balıkesir’den 125 km, Ankara’dan 670 km ve İzmir’den 150 km uzaklıktaki Ayvalık, ulaşım konusunda hiç zor erişilen bir yer değil. Ayvalik a gezi düşünceniz varsa ve tabi özel aracınız da varsa özel aracınızı kullanmanız Ayvalık Cunda Sarımsaklı ve çevre yakın ilçeleri görmeniz için inanılmaz bir fırsat yaratacaktır.

İstanbul’dan Ayvalık

Eğer Ayvalık’ın mis gibi bahar havasını kaçırmak istemeyip özel aracınız ile İstanbul’dan Ayvalık’a yola çıktıysanız; önünüzde 4 alternatif yol bulunuyor:

Birinci seçeneğiniz; Kocaeli, Bursa, Balıkesir üzerinden Ayvalık’a gelmek. Körfezi dolaşacağınız bu güzergah ile İstanbul’dan Ayvalık yaklaşık olarak 6,5 saat sürecektir.

İkinci seçeneğiniz; Osman Gazi Köprüsü, Bursa, Balıkesir üzerinden Ayvalık’a gelmek. Körfezi dolaşmak yerine Osman Gazi Köprüsü’nü kullanacağınız bu güzergah ile İstanbul Ayvalık yolculuğunuzu 4 saate düşürmek mümkün

Üçüncü seçeneğiniz; Yenikapı Bandırma vapuru ile Bandırma, Balıkesir üzerinden Ayvalık’a gelmek. Bu güzergahı kullanarak İstanbul’dan Ayvalık’a 5,5 saatte ulaşabilirsiniz.

Dördüncü seçeneğimiz ise Tekirdağ, Çanakkale üzerinden Ayvalık’a gelmek. Eğer ki İstanbul’da Avrupa yakasında oturuyorsanız bu seçenek size uygun olabilir. Eğer İstanbul’dan Ayvalık’a gelmek için bu güzergahı seçerseniz yolculuğunuz 7 saat sürecektir.

Ankara’dan Ayvalık

Özel aracınız ile Ankara’dan Ayvalık’a gelmek için ise Eskişehir, Bursa Balıkesir yolunu takip edip Ayvalık merkeze 8 saate yakın bir sürede ulaşabilirsiniz.

İzmir’den Ayvalık

İzmir’den Ayvalık’a özel aracınızla gelmek isterseniz; Menemen, Dikili yolunu takip ederek 2 saat içinde Ayvalık merkeze ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir